Ev Yapımı Doğal Sivilce Maskesi

Sivilceye acı çekmek, neredeyse herkesin hayatlarının bir noktasında ya da başka bir yerinde geçtiği bir şeydir. Ne yazık ki sivilce birinin hayatını tamamen alabilir ve birçok ev ilaçları olsa da, tüm ilaçlar herkes için geçerli değildir. Çoğu gençleri ve 20’li yaşların başında olanları etkileyen akne, esasen birkaç yıl sürebilecek bir deri durumudur. Aslında, 30’lu, 40’lı ve 50’li yaşlardaki birçok insan hâlâ sivilceye yakalanmış durumda. Çalıştığı için sizinle paylaşmak istediğimiz bu ev yapımı doğal akne maskesini tökezledik! Farklı sivilce türleri ve farklı yaşlı adaylar üzerinde denedik, çok olumlu sonuçlar gördük! Şimdi bu doğal sivilce maskesine ve güçlü içeriklerine göz atalım.

Doğal Sivilce Maskesi Tarifi

Bu doğal sivilce maskesi, güçlü içeriklerinden ötürü inatçı sivilce ve kistler için gerçekten iyi çalışıyor: bal, tarçın ve hindistan cevizi. Bu maddelerin sivilce ile mücadelede neden faydalı olduğu konusunda daha yakından bir göz atalım.

Tatlım: Bal   doğal olarak antibakteriyel olduğundan, herhangi bir sivilce maskesi için kullanmanız inanılmaz bir bileşen. Akne genellikle bakterilerin cildin altında sıkışması nedeniyle oluşur, bu nedenle bal yumuşak bir şekilde cildin altına giderek bakterileri temizler ve çıkarır. Bal aynı zamanda nemlendirici ve yaşlanmayı önleyici niteliktedir, bu nedenle sivilcelere yardımcı olurken kırışıklıkları ve ince çizgileri önlemeye de yardımcı olacaktır.

Tarçın:  Tarçın doğal bir bükülgen, antiseptik ve mantar önleyici, temelde sivilceleri ve sivilceleri kurutmada, yüzeyin altına inip bakterileri azaltarak yardımcı olacağı anlamına geliyor. Tarçın da şaşırtıcı bir exfoliant ve cildinizi parlayan bırakacaktır.

hindistan cevizi:  hindistan cevizi , anti-inflamatuar bir maddedir ve rosecea ve egzama için, ayrıca sivilce izlerinden ve lekelerinden kurtulmanın harika bir bileşenidir.

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı toz fıstık

Talimatlar:

  1. Küçük bir kapta, çikolata benzeri macun oluşuncaya kadar bütün malzemeleri karıştırın.
  2. Karışım baldan dolayı biraz yapışkan ve akıcı olabilir.
  3. Yüzünüze ve boynunuza uygulayın (temizlenmiş yüz) ve 15-30 dakika bekletin.
  4. İlk 15 dakika eğlendirici olmalı ve tarçın ve hindistan cevizi gözeneklerin içine derinlemesine nüfuz etmek ve temizlemek için birlikte çalışıyor olması budur.
  5. Maskeyi ıslak, yumuşak bir bez kullanarak çıkarın ve bir nemlendirici ile takib edin.

En iyi sonuç için maskeyi haftada iki kez kullanın. İlk kullanımda, daha pürüzsüz bir yüzeye dikkat etmeniz gerekir, ancak sonuçları gerçekten görmek için düzenli olarak kullanmaya devam edin.

Bu yazıyı beğendiyseniz, paylaşmayı unutmayın 🙂

Leave a Reply

%d blogcu bunu beğendi: